Pilates Helena Ballová

image01

Pilates

PILATES - Skúsili ste sa niekedy pozrieť do zrkadla a pozorovať chvíľu ako stojíte? Máte zvesené ramená, alebo príliš vysunutú bradu? Hrbíte sa, alebo dokážete prirodzene stáť a chodiť krásne vzpriamene? ....Je úplne jedno, aké je naše povolanie. Pokiaľ sa nenaučíme ako správne vykonávať jednotlivé pohyby, pokiaľ si neuvedomujeme, aké dôležité je správne dýchať, spevňovať centrum tela a nemáme vypestovanú určitú pohybovú kultúru, skôr či neskôr sa začnú objavovať rôzne zdravotné problémy. Ako držíme telo má dokonca vplyv aj na to, ako nás vníma okolie: ako ustráchaného, málo sebavedomého človeka, alebo naopak ako hrdú, silnú osobnosť?
Pilates je cvičenie, ktoré vám pomôže zlé návyky eliminovať a odstrániť, pomôže vám rozvíjať telo a jeho pohybový systém tým správnym smerom. Pomôže vám cítiť sa krajšie a lepšie vo vašom tele.

Helena Ballová

Helena Ballová- profil

Prvú kvalifikáciu trénera som získala už v roku 1995, odvtedy sa pravidelne vzdelávam v oblasti skupinových cvičení doma a v zahraničí.

Od roku 2008 sa aktívne venujem formám Body&Mind. Začala som kvalifikáciou PortDeBras a postupne som sa začala vzdelávať aj v známejších formách ako je Pilates a Jóga.

Najvyššie vzdelanie som dosiahla ako PortDeBras Elite Trainer čo mi umožňuje tento koncept oficiálne prezentovať a šíriť ďalej ako lektor kurzov BASIC a INTEREMDIATE.