BODYART BASIC - časť 2.

Školenie pre všetkých, ktorí sa chcú stať inštruktormi svetoznámeho konceptu BODYART®.

Dátum
9.-12.jún 2022
Čas
10:00 - 17:00
Cena
750 Eur (1. + 2. časť)
Miesto konania
MOVE academy, Staré Grunty 64, 84104 Bratislava
Lektor
Lea Grančič - DEEPWORK® Trainer, BODYART® Elite trainer

Prihlásiť sa »

Základom BODYART® je zamerať sa na človeka ako na funkčnú jednotku. BODYART® spája tréningové pozície a klasické dýchacie techniky do spolupôsobenia fyzického tréningu a psychickej relaxácie. Konečným cieľom BODYART® tréningu je zabezpečiť správnu funkciu celého ľudského tela pomocou funkčnej sily a stabilizačného tréningu ľudského pohybového systému.

Prostredníctvom cieleného výberu a starostlivej koordinácie cvičení pozitívne ovplyvňuje držanie tela. Každé cvičenie sa vykonáva s opatrnosťou a s vedomím v kombinácii s dýchaním a koncentráciou tak, aby telu poskytlo dostatok času a priestoru na potlačenie negatívneho svalového napätia alebo rýchlych, nevedomých pohybov.

Na rozdiel od klasického silového tréningu nie je zamerané na jednotlivé svalové skupiny, ale je sústredené na celé telo. Všetky cvičenia a pózy sú kompletné telové cvičenia, ktoré v tom istom čase pracujú s niekoľkými svalmi v tele. Mnohé pózy v BODYART vyžadujú zvýšenú rovnováhu. Tým je pozornosť vedená do stredu tela. Telo je stredobodom pozornosti. Výhodou je, že osoba sa môže sústrediť vedome na svoje telo a nenechať sa ovplyvniť ničím z vonka. Toto zabezpečuje správne dýchanie, ktoré zlepšuje zásoby kyslíka v mozgu a v svaloch. Vyžaduje lepšiu koordináciu v oboch hemisférach mozgu a súčasne môže telo relaxovať počas tréningu a regulovaného dýchania. Táto cvičbno-relaxačná metóda je založená na princípe Yin a Yang: nádych - výdych, sila - relaxácia. Všetky cvičenia sú prepojené a nemajú začiatok a koniec. Takáto realizácia cvičení je základom pri BODYART®. Všetky cvičenia a všetky pozície do seba zapadajú ako puzzle a sú medzi sebou prepojené. Každá cvičebná pozícia začína v štartovnom bode a do tohto bodu sa na konci aj vracia.

Vzdelávací proces je rozdelený do dvoch častí:

1.časť: 3 dni školenie (piatok - nedeľa)

2.časť: 3 dni školenie (štvrtok- sobota) + 1 deň SKÚŠKA (nedeľa)

Cena: 750 EUR (cena zahŕňa 6 dní školenie plus skúška)

Držiteľ licencie BODYART® BASIC je oprávnený viesť samostatne lekcie konceptu BODYART®.

 

ZÁLOHOVÚ PLATBU 100 EUR REALIZUJTE na č.účtu: 1068318001/1111

Do POZNÁMKY prosím uveďte Vaše MENO a bodyART

UniCredit Bank, Šancova 1/A, 813 33 Bratislava

IBAN: SK1911110000001068318001

SWIFT (BIC) kód: UNCRSKBX